f

ostravica-textilia.cz

Od hlavy k patě Vás oblékne Módní dům Ostravica

Takové bylo motto nejluxusnějšího obchodního domu v Ostravě

Dnes je však slavný palác módy opuštěn a chátrá

Nedopusťme, aby nám jej nakonec zbourali!

má 7548 signatářů

výzva petice seznam signatářů internetové petice papírová petice

dokumenty ohlasy v médiích videa tiskové zprávy ke stáhnutí


Reakce na petici a články k tématu:

Tisková zpráva spol. Amádeus real, 14. 3. 2012

Společnost AMÁDEUS REAL, a.s. odstoupila od smlouvy se Statutárním městem Ostrava o realizaci projektu OC OSTRAVICA

Ostrava (14. března 2012) - Společnost AMÁDEUS REAL je s politováním nucena oznámit, že v rámci projektu nového Obchodního centra OSTRAVICA, které mělo stát na místě bývalého Německého domu v centru Ostravy, došlo z důvodu neuvážených kroků Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz (MOaP) ke zmaření projektu.


Jak doposud potvrzovali i zástupci Statutárního města Ostrava v médiích, plnila společnost AMÁDEUS REAL své povinnosti z uzavřených smluv řádně. Projekt na začátku tohoto roku směřoval k vydání územního rozhodnutí a pokračoval by dalšími kroky k zahájení stavby.


Rada MOaP však svým rozhodnutím ze dne 19.1.2012, přijala usnesení, kterým zamítla žádost společnosti AMÁDEUS REAL o udělení souhlasu s umístěním OC OSTRAVICA. Rada tím nastolila zásadní překážku bránící realizaci projektu, na kterém byla společnost s městem dohodnuta.


Společnost AMÁDEUS REAL se po tomto kroku snažila jednat se zástupci města o dalším řešení situace, nicméně v náhradních lhůtách ke změně stanoviska MOaP nedošlo.


Z tohoto důvodu byla společnost AMÁDEUS REAL nucena odstoupit od uzavřených smluv se Statutárním městem Ostrava a dalších smluv týkajících se projektu. Společnost nyní dále analyzuje situaci a vyhrazuje si právo na učinění dalších kroků směřujících zejména k náhradám utrpěných škod.

Kontakt pro média:

Jan Piskáček

E-mail: jan.piskacek@p-b.cz

www.corsoamericka.cz
Petiční výbor:
Lukáš Černohorský – tiskový mluvčí petičního výboru (kontakt) | Ondřej Polanský – koordinátor | Michal Šíma | – zakladatel stránek Módní dům Ostravica-Textilia na facebook.com

Veřejně podporují:
Jan Becher – knihkupec, zastupitel města Ostravy | Lukáš Jansa – advokát | Radovan Lipus – režisér | Jaroslav Němec – výtvarník | Ilona Rozehnalová – antikvářka | Martin Strakoš – historik architektury

Sběrné místo pro petiční archy: Antikvariát FIDUCIA Nádražní 30, Ostrava