f

ostravica-textilia.cz

Od hlavy k patě Vás oblékne Módní dům Ostravica

Takové bylo motto nejluxusnějšího obchodního domu v Ostravě

Dnes je však slavný palác módy opuštěn a chátrá

Nedopusťme, aby nám jej nakonec zbourali!

má 7548 signatářů

výzva petice seznam signatářů internetové petice papírová petice

dokumenty ohlasy v médiích videa tiskové zprávy ke stáhnutí


Firma žádá po Ostravě téměř čtvrtinu rozpočtu. Město nezaplatí

Firma žádá po Ostravě téměř čtvrtinu rozpočtu. Město nezaplatí, idnes.cz, 6. 12. 2012

"Skutečná škoda činí 277,8 milionu korun včetně 54 milionů, které náš klient na základě dnes již zaniklé kupní smlouvy uhradil městu za pozemky. Ušlý zisk společnosti vyčíslil znalecký ústav v minimální hodnotě 1,3 miliardy korun," napsal v dopise primátorovi města pražský právník Tomáš Politzer. A vyzval ho, ať město složí peníze na účet firmy do deseti pracovních dnů, jinak podají žalobu.

Částka 1,58 miliardy korun činí 22,6 procent schváleného sedmimiliardového rozpočtu Ostravy na příští rok, tedy takřka čtvrtinu.

"Nezaplatíme," tvrdí primátor města Petr Kajnar (ČSSD). A usnesení ve stejném znění ve středu schválili i ostravští zastupitelé. Na návrh radních však rozhodli také o tom, že do případného soudního sporu půjde místo města obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

Podle Kajnara totiž právě radní obvodu dali investorovi záminku, aby odstoupil od smlouvy. Město považuje odstoupení za neplatné a opakovaně vyzvalo Amádeus Real k plnění smlouvy.

"Firma se ale odvolává na překážky ze strany obvodu. Nevím, oč radním šlo. Varovali jsme je. Ale jelikož máme rozdílná právní stanoviska, obvod má právo obhájit u soudu to své," vysvětloval primátor.

Starostu Moravské Ostravy Jiřího Havlíčka (ČSSD) to překvapilo. "Budeme to řešit s městem, protože ono je smluvním partnerem, ne obvod. My jsme postupovali správně, s nejlepším vědomím a svědomím. Šlo nám o naplnění smlouvy a záchranu staré Ostravice," řekl.

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/amadeus-real-zada-po-ostrave-pres-miliardu-a-pul-f5t-/ostrava-zpravy.aspx?c=A121206_1863652_ostrava-zpravy_jog
Petiční výbor:
Lukáš Černohorský – tiskový mluvčí petičního výboru (kontakt) | Ondřej Polanský – koordinátor | Michal Šíma | – zakladatel stránek Módní dům Ostravica-Textilia na facebook.com

Veřejně podporují:
Jan Becher – knihkupec, zastupitel města Ostravy | Lukáš Jansa – advokát | Radovan Lipus – režisér | Jaroslav Němec – výtvarník | Ilona Rozehnalová – antikvářka | Martin Strakoš – historik architektury

Sběrné místo pro petiční archy: Antikvariát FIDUCIA Nádražní 30, Ostrava