f

ostravica-textilia.cz

Od hlavy k patě Vás oblékne Módní dům Ostravica

Takové bylo motto nejluxusnějšího obchodního domu v Ostravě

Dnes je však slavný palác módy opuštěn a chátrá

Nedopusťme, aby nám jej nakonec zbourali!

má 7548 signatářů

výzva petice seznam signatářů internetové petice papírová petice

dokumenty ohlasy v médiích videa tiskové zprávy ke stáhnutí


Kauza Ostravica: Nebyli jste k nám vstřícní, vzkázal městu investor

Martin Pleva: Kauza Ostravica: Nebyli jste k nám vstřícní, vzkázal městu investor, MS Deník, 22. 5. 2012Ostrava /DENÍK SLEDUJE/ - Investorská společnost, která měla stavět polyfunkční objekt s názvem Obchodní centrum Ostravica, vydala oficiální prohlášení, v němž se „obula" do přístupu města i centrálního obvodu. Kauzu bude nejspíš řešit soud.

Společnost Amádeus Real se konečně rozhodla zareagovat na kauzu kolem zastaveného projektu na nové Obchodní centrum Ostravica. V rozsáhlém prohlášení kritizuje jak přístup obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, tak města Ostravy. K realizaci projektu a tím i záchraně objektu bývalého Módního domu Ostravica Textilila se investor vrátit nehodlá.

Ve výčtu připomínek Amádeus Real uvádí, že své názory v médiích na celou problematiku sdělovali jen zástupci města a obvodu, a že jim přišly z obou míst pouze dopisy. Stěžuje si, že kroky radnice vůči němu nebyly vstřícné. Na druhé straně investor městu sám dopisem sdělil, že s ním nechce osobně jednat, vyjádření médiím poskytoval také jen v nejstručnější podobě.

„Dopisy z města a obvodu pro nás byly zklamáním. Dočkali jsme se jich po dlouhém čekání, odeslání mnoha výzev k odstranění překážek v projektu OC Ostravica a mnoha mediálních útocích na naši společnost, zejména ze strany reprezentantů Moravské Ostravy a Přívozu. Bohužel jejich obsah nenaznačoval vstřícnost ani možnost jakéhokoli řešení pro náš projekt," řekl zástupce Amádeus Real Jan Petřík.

Společnost je podle něj přesvědčena, že jediným účelem dopisů, které obdržela, byla snaha o zlepšení pozice Ostravy do případných soudních sporů, což bylo v médiích naznačeno. „Ostrava už zjevně nemá zájem jednat konstruktivně, nýbrž bude ve věci činit už pouze mocenské a silové kroky. Nám proto nezbývá než setrvávat u svého rozhodnutí požadovat náhradu finančních prostředků za poškozenou investici a za ušlý zisk," dodal Petřík.

Primátor Petr Kajnar uvedl, že Ostrava koncem minulého týdne obdržela od společnosti Amádeus Real odpověď na svůj dopis. Tu nyní studují právníci města a na základě jejich rozboru se připraví další kroky v této kauze. Město chce každopádně investora znovu vyzvat k osobním jednáním.

„Jejich právní stanovisko se liší od toho našeho. Pokud se nedohodneme, tak celá věc půjde k soudu. Nemyslím si, že by krátké zpoždění ve vydání povolení hrálo pro realizaci tohoto několikaletého projektu nějakou roli," konstatoval primátor Kajnar.

Starostu centrálního obvodu Jiřího Havlíčka mrzí, že kvůli sporům s investorem zůstává budova Módního domu Ostravica Textilia v žalostném stavu. „Investor by měl podle našeho názoru dodržet podmínky smlouvy a zahájit stavbu," dodal k tématu starosta Havlíček.
zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/kauza-ostravica-nebyli-jste-k-nam-vstricni-vzkazal-mestu-investor-20120522.htmlPetiční výbor:
Lukáš Černohorský – tiskový mluvčí petičního výboru (kontakt) | Ondřej Polanský – koordinátor | Michal Šíma | – zakladatel stránek Módní dům Ostravica-Textilia na facebook.com

Veřejně podporují:
Jan Becher – knihkupec, zastupitel města Ostravy | Lukáš Jansa – advokát | Radovan Lipus – režisér | Jaroslav Němec – výtvarník | Ilona Rozehnalová – antikvářka | Martin Strakoš – historik architektury

Sběrné místo pro petiční archy: Antikvariát FIDUCIA Nádražní 30, Ostrava