f

ostravica-textilia.cz

Od hlavy k patě Vás oblékne Módní dům Ostravica

Takové bylo motto nejluxusnějšího obchodního domu v Ostravě

Dnes je však slavný palác módy opuštěn a chátrá

Nedopusťme, aby nám jej nakonec zbourali!

má 7548 signatářů

výzva petice seznam signatářů internetové petice papírová petice

dokumenty ohlasy v médiích videa tiskové zprávy ke stáhnutí


Kauza Ostravica: město chce jednat s investorem

Martin Pleva: Kauza Ostravica: město chce jednat s investorem,  denik.cz, 28. 3. 2012 17:30

Nekonečný příběh s názvem Záchrana Módního domu Ostravica Textilia má další pokračování. Město nyní vyzvalo dopisem investorskou společnost Amádeus Real k jednání, na němž ji bude chtít přesvědčit, aby pokračovala ve svém projektu výstavby nového polyfunkčního areálu spojeného s modernizovanou budovou Ostravice.

Jestli tento krok přinese happy end do mnoho let táhnoucího se příběhu, kdy dřívější chlouba města čím dál více chátrá, nebo bude vše postupovat k tragickému konci, se teprve uvidí.

Náměstek primátora Dalibor Madej nicméně věří, že Amádeus Real vezme zpět své čtrnáct dní staré odstoupení od smlouvy na koupi pozemků v dané lokalitě.

Zaplacení ušlého zisku by Ostravu mohlo stát až stovky milionů korun.

„Chceme se pokusit nalézt řešení současné situace, proto budeme s touto společností ještě jednat. Snad najdeme cestu, aby jejich projekt mohl pokračovat, protože jen tak by mohla být Ostravica zachráněna. Jiné řešení nevidím, jiného investora město nemá,“ uvedl náměstek Madej s tím, že nového jednání by se měli zúčastnit i zástupci obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Ostrava - Ostravští radní chtějí také změnit statut městských obvodů. O důležitých pozemcích by nově rozhodovalo už jen město.

Právě na základě toho, že radnice centrálního ostravského obvodu nechtěla udělit společnosti Amádeus Real souhlas s umístěním stavby, rozhodl se tento investor podat návrh na odstoupení od smlouvy spojený se žádostí o zaplacení ušlého zisku. To by Ostravu mohlo stát až stovky milionů korun.

Změna statutu obvodů: prodej důležitých pozemků by schvalovalo město

Město se nyní snaží nejen jednat s investorem, aby svůj projekt přece jen realizoval, kvůli čerstvé zkušenosti chce ale změnit i statut ostravských obvodů.

„U důležitých pozemků, jejichž prodej by schvalovalo přímo město, by pak už bylo účastníkem řízení pouze ono samo, dotčený obvod by s ním pouze mohl své námitky konzultovat,“ vysvětlil dále Madej.

Navrženou změnu statutu budou muset teprve schválit ostravští zastupitelé. Pokud by prošla, týkal by se tento nový postup jen několika ojedinělých projektů v Ostravě.

zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/kauza-ostravica-mesto-chce-jednat-s-investorem-20120328.html
Petiční výbor:
Lukáš Černohorský – tiskový mluvčí petičního výboru (kontakt) | Ondřej Polanský – koordinátor | Michal Šíma | – zakladatel stránek Módní dům Ostravica-Textilia na facebook.com

Veřejně podporují:
Jan Becher – knihkupec, zastupitel města Ostravy | Lukáš Jansa – advokát | Radovan Lipus – režisér | Jaroslav Němec – výtvarník | Ilona Rozehnalová – antikvářka | Martin Strakoš – historik architektury

Sběrné místo pro petiční archy: Antikvariát FIDUCIA Nádražní 30, Ostrava