f

ostravica-textilia.cz

Od hlavy k patě Vás oblékne Módní dům Ostravica

Takové bylo motto nejluxusnějšího obchodního domu v Ostravě

Dnes je však slavný palác módy opuštěn a chátrá

Nedopusťme, aby nám jej nakonec zbourali!

má 7548 signatářů

výzva petice seznam signatářů internetové petice papírová petice

dokumenty ohlasy v médiích videa tiskové zprávy ke stáhnutí


Čtenáři nejvíce hlasovali pro Amádeus Real

Martin Pleva: Čtenáři nejvíce hlasovali pro Amádeus Real, MS Deník, 29.7.2008 10:16 Ostrava - Který ze tří projektů by nejlépe zapadl na náměstí Dr. E. Beneše, jež se nachází vedle obchodního domu Ostravica Textilia v centru Ostravy? Moravskoslezský deník představil před několika dny tři studie, z nichž budou v září vybírat ostravští zastupitelé tu vítěznou.

Vizualizace projektu společnosti Amádeus Real
Vizualizace projektu společnosti Amádeus Real
Autor: Amádeus Real

V uplynulých dnech mohli o těchto projektech hlasovat také čtenáři na www.msdenik.cz. Nejvíce hlasů, rovných padesát procent, od nich získal projekt společnosti Amádeus Real. S odstupem na druhém místě skončila studie od Quinlan Private Golub, pro niž hlasovalo třicet procent čtenářů. Třetí pozice pak patřila projektu společnosti C 21, která se líbila necelým šesti procentům hlasujících.

Podle některých čtenářů, kteří se ankety účastnili, ale není pro dané náměstí vhodný ani jeden z představených projektů. Tu variantu konkrétně zvolilo více než čtrnáct procent hlasujících. Bližší informace o projektech na náměstí Dr. E. Beneše najdete na www.msdenik.cz.zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20080728_investice_anketa_drbenese_ostrava.htmlPetiční výbor:
Lukáš Černohorský – tiskový mluvčí petičního výboru (kontakt) | Ondřej Polanský – koordinátor | Michal Šíma | – zakladatel stránek Módní dům Ostravica-Textilia na facebook.com

Veřejně podporují:
Jan Becher – knihkupec, zastupitel města Ostravy | Lukáš Jansa – advokát | Radovan Lipus – režisér | Jaroslav Němec – výtvarník | Ilona Rozehnalová – antikvářka | Martin Strakoš – historik architektury

Sběrné místo pro petiční archy: Antikvariát FIDUCIA Nádražní 30, Ostrava